Gdy za oknem coraz więcej słońca, a dzień staje się dłuższy, do życia nie budzą się tylko rośliny, ale dodatkowy zastrzyk energii dostajemy również my – ludzie. To dobry czas, żeby wykorzystać tę żywotność i zadbać o siebie, wprowadzając do swojej codzienności aktywność fizyczną!

Witalną Paczkę stanowią ludzie, którzy kochają aktywny tryb życia i pragną zarażać nim innych. Dlatego dziś, jako pierwszy, dzielę się  swoją historią.

Mam na imię Waldek i jestem twórcą Witalnej Paczki. Jeśli chcesz czuć się dobrze w swoim ciele, wzmocnić swoją odporność, wytrzymałość lub zgubić zbędne kilogramy, przeczytaj mój miniporadnik o tym, jak zacząć zmieniać swoje nawyki, żeby zbyt ambitne plany Cię nie zniechęciły i zapał od razu nie minął.
Zobacz, jak ucząc się na własnych błędach, doszedłem do systematyczności w dbaniu o siebie. Podpowiadam również, czego unikać oraz czym się kierować, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Pamiętaj – w zdrowym ciele zdrowy duch!

Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie.
Na zdjęciu poniżej to właśnie ja – 10 lat temu i teraz. Gdy zaczynałem swoją przemianę, ważyłem 104 kg, moja kondycja pozostawiała wiele do życzenia, a samopoczucie było, delikatnie mówiąc, bardzo złe.

Dlatego doskonale rozumiem, jak ciężko jest osobie w dołku wziąć się za siebie – zmienić swoje nawyki żywieniowe, zacząć uprawiać sport i dążyć do odległego jeszcze celu. To często właśnie ten jeden kryzysowy moment skłania do tego, aby odwrócić wszystko do góry nogami i małymi kroczkami walczyć o siebie.




Od czego zacząć?

Bardzo ważne jest nastawienie do całego procesu, który jest przed Tobą.

Aby czuć się dobrze i zauważać efekty wprowadzonych zmian, musisz wytrwale dążyć do postawionych sobie celów i być cierpliwym. Rezultaty nie pojawią się z dnia na dzień, a wiem, że ich brak potrafi szybko zniechęcić. Dlatego najważniejsze to dać sobie czas i nie wywierać na sobie presji. Nie od razu Rzym zbudowano! Niech ten zdrowy tryb stanie się Twoim stylem życia na stałe, a nie tylko na chwilę!

No właśnie, czym jest ten zdrowy tryb? Każdy z nas jest inny i oczekuje różnych rzeczy od siebie i swojego ciała. Co za tym idzie, do osiągnięcia wymarzonych efektów będziemy potrzebować prawdopodobnie innych środków i nasze postępy również będą się różnić.

Cele

Określ sobie małe cele i stopniowo do nich dąż. Odhaczaj każdy po kolei, nie porywając się z motyką na słońce. Najważniejsze jest, aby były realne i możliwe do osiągnięcia w takim czasie, jak sobie założysz. Oczekując zbyt wiele, możesz się szybko zniechęcić i Twoja przygoda ze sportem zakończy się szybciej, niż się zaczęła. W zależności od Twoich aktualnych możliwości ustal plan działania, który pozwoli osiągnąć postępy, nie wycieńczając i nie odbierając przy tym zbyt dużej ilości energii.

Dieta – skorzystaj z porady dietetyka

Rozpoczęcie aktywności fizycznej musi być połączone ze zmianami żywieniowymi. Odpowiednia dieta stanowi dużą część sukcesu. Aby bezpiecznie zapoczątkować zdrowe nawyki, skontaktuj się z dietetykiem, który dzięki kompleksowym badaniom i wywiadowi pomoże Ci w sporządzeniu najlepszego jadłospisu pod Twoje potrzeby. Dowiedz się, na co musisz zwracać uwagę i czego potrzebuje Twój organizm, abyś dobrze czuł się w swoim ciele i miał duże zasoby energii.

Progresuj stopniowo

To cudownie, jeśli udało Ci się zrzucić pierwsze kilogramy, wyjść na długi spacer czy przebiec kilka kilometrów! Wraz z czasem podwyższaj sobie poprzeczkę i progresuj, z rozsądkiem podchodząc do swoich możliwości. Nie narzucaj zbyt dużego tempa na przykład podczas odchudzania ani nie biegnij tak szybko, aby stracić resztki sił. Zawsze sięgnij po poradę do kogoś doświadczonego, kto wskaże Ci odpowiednią drogę do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Daj sobie czas! Osiąganie kolejnych kamieni milowych przyniesie długotrwałe i bardziej zadowalające efekty niżeli szybki i nagły wysiłek, który nie da nam tego, czego oczekujemy, a tylko zniechęci.

Jeżeli potrzebujesz konkretnej porady lub wsparcia, zapraszamy do kontaktu.  

Przygoda na dłużej - zostań aktywny i witalny

Gdy popadniesz w rutynę i pogodzisz ze sobą nabyte nawyki, postaraj się stale urozmaicać swoje aktywności czy też posiłki. Tak jak my, dąż do tego, aby aktywny tryb życia stał się Twoim codziennym sposobem na spędzanie czasu, rozładowanie emocji czy odpoczynek. Zadbaj o to, żeby aktywność była regularna i na miarę Twoich możliwości. Rozpocznij tę przygodę już teraz!

Co jeszcze może wspomóc Cię w tej drodze do aktywności?

Nie zaczynaj jej od olbrzymich zakupów odżywek białkowych czy wspomagaczy. Poznaj swoje ciało i swoje potrzeby.  Wystarczy zacząć od podstawowych produktów, które uzupełnią niezbędne składniki, wykorzystane podczas aktywności fizycznej, a przy tym nie zrujnują portfela.

Ja korzystałem głownie z produktów producentów Polski Lek oraz Olimp Sport i dlatego znajdują się one też w ofercie naszej Witalnej Paczki.

W pierwszej kolejności zaopatrz się w elektrolity czy suplementy, które zadbają o nawodnienie Twoje organizmu (nie myl z uzupełnianiem płynów) i uzupełnią witaminy. Mogą to być tabletki musujące lub proszek, na przykład:

  • PLUSSSZ Elektrolity SPORT Complex z niskim indeksem glikemicznym, dzięki czemu dłużej utrzymuje się we krwi zarówno podczas ćwiczeń, jak również po ich zakończeniu. Zawiera pełny zestaw elektrolitów (sód, potas, magnez, wapń, chlor), mangan, który przyczynia się do utrzymania zdrowych kości, oraz kolagen i wit. C.
  • OLIMP ISO PLUS Pomarańcza - izotonik pomocny w zachowaniu wytrzymałości podczas długotrwałych ćwiczeń (roztwory węglowodanowo - elektrolitowe), prawidłowym funkcjonowaniu mięśni (witamina D) i w zmniejszeniu uczucia zmęczenia (witamina B6, ryboflawina, niacyna).
  • Proszek OLIMP ISO Plus Powder w trzech smakach (cola, pomarańcza i cytryna) - izotonik skutecznie gasi pragnienie w trakcie i po wyczerpujących sesjach ćwiczeń, zapewniając przy tym organizmowi mnóstwo cennych witamin i składników aktywnych.


Powodzenia! Podziel się z nami swoimi postępami i osiągnięciami na Facebooku! 

 

Witalnego dnia!

Waldek