• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy diety z magnezem

Niedobory magnezu mogą objawiać się w nieprzyjemny sposób – nie ignoruj znaków, że Twojemu organizmowi brakuje magnezu. Wysokiej jakości suplementy z magnezem pomogą Ci uzupełnić niedobór i utrzymać właściwy poziom tego cennego pierwiastka.

Dlaczego warto brać suplementy z magnezem?

Magnez stanowi jeden z pierwiastków najważniejszych dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, odpornościowego, mięśniowego i krwionośnego oraz właściwej budowy tkanki kostnej. Reguluje metabolizm i uczestniczy w około 300 procesach biochemicznych. Poprawia pracę szarych komórek i pamięć, reguluje pracę tarczycy, wspomaga trawienie i łagodzi bóle menstruacyjne.

Objawy niedoboru magnezu są dość szybko odczuwalne. Już nawet jego niewielki ubytek może odbić się niekorzystnie na funkcjonowaniu organizmu. Drętwienia i skurcze kończyn, drżenie powiek, ogólne osłabienie, zawroty i bóle głowy, problemy z koncentracją czy obniżenie jakości snu mocno obniżają komfort życia.

Dlatego tak ważne jest utrzymanie prawidłowego poziomu magnezu. Nawet dobrze zbilansowana dieta nie zawsze okazuje się wystarczająca. W takim przypadku zasadna jest odpowiednia suplementacja. Magnez na skurcze w kroplach, tabletkach i kapsułkach pomoże Ci uzupełnić niedobory oraz utrzymać właściwy poziom tego pierwiastka.

Porada farmaceuty:

Szacuje się, że nawet 50% populacji może cierpieć na niedobory magnezu. Wynika to częściowo z czasów, w jakich żyjemy – cechujących się wysokim poziomem stresu zwiększającym zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Aby zachować jego prawidłową wartość w organizmie, warto stosować suplementy z magnezem.

Magnez w tabletkach, kapsułkach i kroplach – dla wsparcia zdrowia i dobrego samopoczucia

Sklep Witalna Paczka oferuje suplementy diety z magnezem.Nasz asortyment obejmuje magnez na skurcze od renomowanych producentów. Wybór preparatów firmy Olimp, MyVita, Nutergia czy Wish to gwarancja wysokiej jakości produktów. Suplementy z magnezem są dostępne w różnych formach ułatwiających dawkowanie. Magnez w tabletkach, kapsułkach, kroplach czy do rozpuszczenia w wodzie pozwoli Ci na wybór preparatu najlepiej dopasowanego do oczekiwań. Magnez w kroplach, saszetkach czy magnez w tabletkach musujących sprawdzi się zwłaszcza dla dzieci i seniorów, dla których przełykanie dużych kapsułek bywa trudne i nieprzyjemne.

Wśród naszych propozycji znajdziesz suplementy z magnezem przeznaczone dla osób dorosłych, dzieci, seniorów, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dla sportowców. Magnez w kapsułkach i tabletkach występuje w różnych formach chemicznych, takich jak magnezu cytrynian, chelat, mleczan, tlenek czy węglan.

Nowoczesny suplement diety z magnezem zawiera składniki w niezbędnych dawkach pomagających zredukować ubytki tego pierwiastka w organizmie. Dzięki temu magnez do rozpuszczania pomaga usunąć objawy niedoborów, wpływając na lepsze zdrowie i samopoczucie. Preparaty są często wzbogacone o dodatkowe składniki, takie jak potas i witamina D a także witamina B6, które ułatwiają przyswajanie magnezu.

Dla kogo są przeznaczone suplementy z magnezem?

Magnez do rozpuszczenia w wodzie, w tabletkach lub w formie kropli jest niezbędny nie tylko dla osób cierpiących na niedobory tego pierwiastka. O właściwy poziom magnezu powinny też zadbać osoby uczące się, pracujące umysłowo, a także kobiety w ciąży i planujące dziecko. Magnez na skurcze przyda się sportowcom, osobom aktywnym oraz żyjącym w stresie. Wraz z wiekiem stężenie pierwiastka zmniejsza się nawet o 80%, dlatego o suplementację powinny zadbać również osoby po 60. roku życia.

Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy w postaci skurczów łydek, drżenia powiek czy kłopotów ze snem, postaw na magnez. Tabletki i inne formy preparatów w Witalnej Paczce cechuje wysoka jakość i atrakcyjna cena, co potwierdzają opinie od zadowolonych klientów.