• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na cholesterol

Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety, zbyt wysoki poziom tzw. złego cholesterolu może prowadzić do chorób serca i układu krążenia. W unormowaniu gospodarki lipidowej mogą pomóc suplementy na cholesterol.

Jak utrzymać właściwy poziom cholesterolu?

Cholesterol jest niezbędny do syntezy witaminy D i hormonów płciowych oraz budowy błon komórkowych w organizmie. Dzięki połączeniu z białkami tworzy lipoproteiny, np. HDL oraz LDL, uznawany za tzw. zły cholesterol. Jego cząsteczki wchodzą w skład blaszki miażdżycowej ograniczającej przepływ krwi przez naczynia. Wysoki poziom LDL może prowadzić do miażdżycy, chorób serca (sprawdź polecane suplementy na serce) i układu krążenia, a także syropy i soki zdrowotne.

W utrzymaniu właściwej gospodarki lipidowej pomaga odpowiednia dieta bazująca na tłuszczach roślinnych, kwasach omega-3, warzywach, owocach, orzechach i ryżu, z ograniczoną ilością tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Rutyną powinna stać się codzienna aktywność fizyczna. Wsparciem w obniżeniu złego cholesterolu LDL i jednocześnie regulacji zawartości dobrego HDL są również suplementy na cholesterol.

Suplement diety na obniżenie cholesterolu

Dobry suplement na cholesterol to preparat bogaty w witaminy i związki, których systematyczne przyjmowanie może pomagać w zapobieganiu rozwojowi wielu chorób wywołanych wysokim poziomem LDL. Suplementy diety na cholesterol mają zazwyczaj w składzie ekstrakty roślinne, m.in. wyciągi z ostropestu i ziela karczocha, a także witaminy E i z grupy B, w tym kwas foliowy. Suplement na obniżenie cholesterolu może też zawierać czosnek, który poza braniem udziału w regulacji poziomu lipidów, wzmacnia też odporność.

Suplement diety na cholesterol może też zawierać monakolinę K pochodzącą ze sfermentowanego czerwonego ryżu, która wspomaga redukcję poziomu cholesterolu całkowitego, poprawę funkcji śródbłonka naczyniowego i zmniejszanie sztywności tętnic. Dzięki temu suplement na cholesterol pomaga ograniczyć ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych o podłożu miażdżycowym. Suplementy na cholesterol mają też często w składzie kwasy omega-3, sterole oraz chrom, który bierze udział w regulowaniu metabolizmu tłuszczy i cukrów. Bogate w owe składniki suplementy na cholesterol mają za zadanie utrzymać w dobrej formie naczynia krwionośne oraz odpowiedni poziom lipidów we krwi. 

Suplementy na cholesterol w sklepie Witalna Paczka

Sklep Witalna Paczka oferuje suplementy diety na cholesterol od polecanych producentów, takich jak MyVita, Wish, Nutergia, Progress Labs oraz innych. Nasz asortyment obejmuje preparaty w różnych postaciach: kapsułek, tabletek, żelków, kropli i płynów, co pozwala wybrać suplement na cholesterol w formie najlepiej dopasowanej do potrzeb i preferencji. Duży wybór środków od renomowanych firm pomoże Ci zdecydować, jaki suplement na cholesterol najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Kiedy można stosować suplementy na cholesterol?

Suplement diety na cholesterol może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie kuracji leczniczej w przypadku podwyższonego cholesterolu. Decyzję o tym, jakie suplementy na cholesterol przyjmować, warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Nierzadko stosuje się je razem z preparatami na choroby współistniejące, np. nadciśnienie.

W ofercie sklepu Witalna Paczka znajdziesz suplementy diety na cholesterol, a także wiele innych preparatów wspierających zdrowie i dobre samopoczucie organizmu. Sprawdź także suplementy na trawienie oraz suplementy na odchudzanie. Zapewniamy korzystne ceny i profesjonalną realizację zamówień, co potwierdzają opinie naszych Klientów.