• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy i preparaty na trawienie

Odczuwasz ciężkość i dyskomfort po posiłku? Twoim problemem są wzdęcia, odbijanie, skurcze w brzuchu i gazy? Możesz mieć problemy z trawieniem. Aby złagodzić objawy niestrawności, stosuj odpowiednie suplementy na trawienie. W ofercie sklepu Witalna Paczka znajdziesz szereg preparatów na trawienie - ziołowych i farmakologicznych, które złagodzą nieprzyjemne dolegliwości trawienne. Kapsułki i tabletki na niestrawność, krople, płyny, saszetki z proszkiem oraz inne preparaty na trawienie są wygodne w użyciu i skuteczne w działaniu.

Kłopoty z niestrawnością? Pomogą Ci preparaty na trawienie

Układ pokarmowy składa się z kilku narządów: przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego, a także trzustki i wątroby. Ich głównym zadaniem jest trawienie i wchłanianie pokarmów. To proces wymagający wiele energii. Suplementy diety na trawienie z witaminami, probiotykami, cennymi pierwiastkami, enzymami i ekstraktami roślinnymi wspierają pracę układu trawiennego i łagodzą objawy niestrawności.

Dobrane odpowiednio do charakteru zaburzeń układu trawiennego substancje naturalne pozwalają szybko zahamować biegunkę, pozbyć się ostrego bólu brzucha i żołądka oraz przeciwdziałać zaparciom i nudnościom. Preparaty na trawienie przywracają właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego, a także pomagają zapobiegać nawrotom dolegliwości w przyszłości. Suplementy na trawienie pobudzają układ trawienny do pracy, niwelując wzdęcia, zaparcia i skurcze brzucha. Suplementy diety na trawienie przynoszą również ulgę w bólu.

Suplementy diety na trawienie – dla zdrowia i komfortu układu pokarmowego

Nie od dziś wiadomo, jak skuteczne, a jednocześnie bezpieczne i delikatne dla organizmu są wyciągi roślinne. Dlatego preparaty na trawienie często bazują na konkretnych ekstraktach z wybranych roślin. Mięta, karczoch, rumianek, kminek czy sylimaryna z ostropestu plamistego skutecznie wspomagają pracę układu pokarmowego, działają wiatropędnie, żółciopędnie i rozkurczająco. Suplementy na trawienie zastosowane odpowiednio szybko (najlepiej tuż po ciężkim posiłku) złagodzą objawy niestrawności. Jeśli planujesz tłusty posiłek, suplementy diety na trawienie pomogą Ci, pobudzając wydzielanie enzymów trawiennych i żółci.

Preparaty na trawienie zawierają szereg dobroczynnych pierwiastków, minerałów i witamin wspomagających układ pokarmowy. Są bogate w żywe kultury bakterii, które usprawniają pracę jelit. Suplementy na trawienie obfitują też w enzymy pochodzenia roślinnego, pomagające w przyswajaniu cennych składników pokarmowych, a także witaminę B12 i laktazę. Enzym ten rozkłada laktozę, umożliwiając jej trawienie bez nieprzyjemnych dla organizmu skutków. Suplementy na trawienie z laktazą są polecane osobom z nietolerancją laktozy. Zapobiegają pojawianiu się przykrych dolegliwości po spożyciu mleka. Dla zainteresowanych suplementami pochodzenia roślinnego polecamy suplementy dla wegan i wegetarian.