• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na regenerację

Właściwa regeneracja po aktywności fizycznej jest niemal tak samo ważna jak intensywny trening. Czasem zwykły wypoczynek to za mało. Aby wzmocnić efekty ćwiczeń, warto stosować odżywki regeneracyjne dla sportowców. Dzięki nim skutecznie odbudujesz organizm po zakończeniu treningu.

Suplementy na regenerację – wsparcie mięśni po treningu

Dobry trening to nie tylko właściwie dobrane ćwiczenia. Odżywki na siłę przed treningiem oraz izotoniki dla sportowców, a także  shoty energetycznestosowane w trakcie dodają mocy do działania. A co po treningu? Podczas wzmożonej aktywności fizycznej w mięśniach powstają mikrourazy. Dlatego po zakończeniu ćwiczeń tak ważna jest prawidłowa regeneracja. Suplementy mogą pomóc Ci w tym procesie.

Odżywki na regenerację dla sportowców to preparaty pomagające w odnowieniu uszkodzonych i wspierające wzrost nowych komórek ciała. Odżywki regeneracyjne wspierają odbudowę uszkodzeń włókien mięśniowych, do których dochodzi podczas intensywnych ćwiczeń. Suplement na regenerację ułatwia też nadbudowę włókien, co prowadzi do wzrostu objętości mięśni. 

Porada farmaceuty:

To właśnie w czasie odpoczynku po wysiłku fizycznym dochodzi do wzrostu masy mięśniowej. Warto zatem wykorzystać okres regeneracji w możliwie najlepszy sposób, stosując odpowiednio dobrane odżywki na regenerację organizmu. Suplementy na regenerację mięśni są szczególnie polecane podczas intensywnych przygotowań do zawodów albo po ciężkich treningach.

Odżywki na regenerację mięśni o sprawdzonym składzie

Suplementy na regenerację to specjalnie skomponowane mieszanki składników aktywnych o dobroczynnym działaniu. Odżywka na regenerację może zawierać różne substancje oddziałujące na układ mięśniowy, krwionośny i odpornościowy.

Suplement na regenerację z magnezem pomaga przywrócić równowagę elektrolitową i ułatwia walkę ze skurczami. Preparaty z glutaminą dostarczają organizmowi budulca potrzebnego do odnowy białek w mięśniach. Ponadto pomagają zredukować bóle występujące po aktywności fizycznej. Suplementy na regenerację organizmu z kolagenem, glukozaminą i chondroitynąwspierają odnowę powierzchni stawowych. Są też pomocne w zapobieganiu ich zmianom. 

Po treningu warto także stosować suplementy na regenerację z witaminą C. Substancja ta jest ważna w procesie produkcji kolagenu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania stawów. Ponadto odżywka na regenerację mięśni z witaminą C wspiera neutralizowanie wolnych rodników tlenowych, które wytwarzają się w czasie ćwiczeń. 

Po aktywności fizycznej pomocne są białkowe suplementy. Regeneracja dzięki preparatom z dodatkiem protein jest szybsza i skuteczniejsza. Substancje te dostarczają organizmowi niezbędnych do odbudowy mięśni białek i wspierają odbudowę włókien mięśniowych. Niektóre mają też w składzie węglowodany pomocne w odnowie rezerw wykorzystywanego w czasie ćwiczeń glikogenu. 

Jeśli Twoim celem jest regeneracja mięśni, suplementy z wyciągami roślinnymi również pomogą Ci w tym zadaniu. Dzięki zawartości bioflawonoidów wykazują działanie antyoksydacyjne. Suplementy na regenerację pomagają chronić organizm przed negatywnym działaniem wolnych rodników uszkadzających włókna kolagenowe.

Regeneracja mięśni – suplementy w Witalnej Paczce

Sklep Witalna Paczka oferuje duży wybór profesjonalnych preparatów dla sportowców. W naszym asortymencie znajdziesz żele energetyczneoraz odżywki na regenerację mięśni od renomowanych producentów. Odżywki na regenerację są dostępne w postaci kapsułek, shotów do picia, kropel oraz tabletek i proszku rozpuszczanego w wodzie. Tak duży wybór rodzajów i form produktów pozwoli Ci wybrać suplement na regenerację w pełni odpowiadający Twoim potrzebom i preferencjom w zakresie dawkowania. Atrakcyjna cena artykułów oraz pozytywne opinie od zadowolonych klientów pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Zobacz również inne przedtreningówkii niezbędne odżywki po treningudla osób aktywnych. Żele, shoty i inne odżywki energetyzującepomogą Ci zachować formę i uzyskać lepsze efekty treningowe. Zapewniamy korzystne ceny i profesjonalną obsługę klienta.