• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy diety z żelazem

Suplementy diety z żelazem pomogą Ci uzupełnić niedobory tego cennego pierwiastka. Żelazo w kapsułkach, czy też żelazo w tabletkach, żelazo w płynie albo saszetkach pozwoli Ci wybrać formę preparatu najlepiej dopasowaną do potrzeb.

Objawy niedoboru żelaza a suplementy diety z żelazem

Żelazo znajduje się w każdej komórce ciała. Jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pierwiastek jest potrzebny do produkcji czerwonych krwinek, prawidłowej pracy układu nerwowego i systemu odpornościowego oraz właściwego metabolizmu energetycznego. Jako składnik hemoglobiny bierze również udział w dostarczaniu cząsteczek tlenu do wszystkich komórek ciała.

Długotrwały wysiłek fizyczny, zmniejszone wchłanianie, uboga dieta czy utrata krwi mogą prowadzić do dużych ubytków tego pierwiastka. Wśród najpowszechniejszych objawów niedoboru wymienia się:

  • ciągłe zmęczenie, senność i apatię,
  • bóle i zawroty głowy,
  • duszności i kołatanie serca,
  • bladość, przesuszenie i złą kondycję skóry,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • obrzęk lub bolesność ust i języka.

Porada farmaceuty:

Żelazo stanowi jeden z najważniejszych pierwiastków niezbędnych dla zdrowia. Kiedy zaczyna go brakować, organizm wysyła pewne sygnały. Nie bagatelizuj ich. Niedobór żelaza może prowadzić nawet do anemii. Zadbaj więc o zbilansowaną dietę i stosuj suplementy żelaza.

Suplementy żelaza – skuteczny sposób na uzupełnienie niedoborów

Sklep Witalna Paczka oferuje suplementy z żelazem od renomowanych producentów, gwarantujących wysoką jakość i bezpieczeństwo swych produktów. Preparaty z żelazem MyVita, Olimp, Swanson czy Bodymax pomagają uzupełnić niedobory pierwiastka.

Tabletki z żelazem bez recepty są dostępne w różnych formach, które ułatwią Ci dawkowanie. W zależności od potrzeb i preferencji możesz zdecydować się na żelazo w tabletkach, albo żelazo w kapsułkach, drażetkach, a także żelazo w płynie, saszetkach czy tabletkach musujących. Suplementy z żelazem w formie płynnej sprawdzą się szczególnie dobrze u dzieci i osób starszych, które mają trudności z przełykaniem lub niechętnie stosują tabletki. W każdej z tych grup znajdują się suplementy diety z żelazem odpowiednie dla osób dorosłych, seniorów i dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Nowoczesne preparaty z żelazem zawierają składniki w odpowiednich dawkach, które pomagają zniwelować braki pierwiastka w organizmie, a tym samym zredukować objawy niedoborów. Żelazo w kapsułkach i tabletkach często zawiera też dodatkowe składniki, takie jak witaminy z grupy B i kwas askorbinowy, które odpowiadają za prawidłową produkcję i długą żywotność erytrocytów oraz zwiększają przyswajalność żelaza. Dzięki temu żelazo dla dorosłych bez recepty cechuje się dobrą wchłanialnością i skutecznością działania.

Kto powinien przyjmować żelazo w tabletkach?

Suplementy żelaza są konieczne po stwierdzeniu zbyt niskiego poziomu tego pierwiastka w organizmie. Po tabletki na żelazo powinny sięgnąć osoby znajdujące się w grupie ryzyka wystąpienia niedokrwistości, gdy ich dieta jest uboga w ten pierwiastek. Preparaty z żelazem bez recepty jako suplementy z żelazem powinny też przyjmować osoby zagrożone niedoborami tego pierwiastka.

Wybierając suplementy żelaza, pamiętaj, że zarówno niedobór, jak i nadmiar tego pierwiastka może być szkodliwy. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, zanim zaczniesz przyjmować tabletki. Żelazo suplementowane zgodnie z zaleceniami producenta pomoże Ci utrzymać jego właściwy poziom w organizmie.

Wysoka jakość produktów, szybka dostawa i atrakcyjna cena – to tylko kilka z zalet wyróżniających dostępne w naszej ofercie suplementy z żelazem. Opinie zadowolonych klientów to nasza najlepsza wizytówka.