• Kategorie
  • Szukaj
  • Kosmetyki dla dzieci

Dbasz o swoje dziecko i wiesz, że znaczenie mają nie tylko pokarm, czy przyjazne środowisko, ale również odpowiednia higiena. Kosmetyki dla dzieci, dostosowane do niezwykle wrażliwej skóry, to podstawa w zapewnieniu maluchowi codziennego komfortu. Witalna Paczka, jako sklep z kosmetykami dla dzieci, oferuje szeroki wybór preparatów, które ułatwią Ci tę część zabiegów pielęgnacyjnych.

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dziecito nie tylko kremy, balsamy i oliwki, ale też pasty do zębów, emulsje przeciwsłoneczne czy olejki. Aby odpowiednio zadbać o higienę swojej pociechy, warto mieć w domu krem do twarzy i produkty do kąpieli. Skóra noworodków ma skłonność do maceracji. Łatwo zatem o różnego rodzaju otarcia i podrażnienia. Dobierając kosmetyki dla małych dzieci,zwróć uwagę, aby te miały właściwości łagodzące i nawilżające. W Witalnej Paczce znajdziesz naturalneolejki, spray osuszający czy masło shea, które pomogą zabezpieczyć skórę malucha, a przy okazji ją odżywią.

Warto również pamiętać o higienie jamy ustnej już od pojawienia się pierwszych ząbków. Pokarm jaki przyjmuje Twoja pociecha w pierwszych latach jest raczej miękki, ale to nie znaczy, że można zaniedbywać higienę jamy ustnej. Dobierz odpowiednią szczoteczkę i pastę, aby nie musieć zbyt wcześnie odwiedzać z dzieckiem stomatologa. Zwróć uwagę na skład pasty do zębów, aby jej działanie było w miarę możliwości naturalne.

Atopowe zapalenie skóry – jak sobie z nim radzić?

Problemem, z którym coraz częściej borykają się rodzice, jest atopowe zapalenie skóry u dzieci. Niezwykle ważne jest, aby poza próbą wyeliminowania wywołujących je czynników, zadbać o bezpośrednie zabezpieczenie skóry. Naturalne kosmetyki na AZS dla dzieciprzeważnie nie zawierają mydła ani substancji zapachowych. Wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego działają skutecznie i nie powodują reakcji alergicznych.

Oferowane u nas kosmetyki do skóry atopowejdla dzieci to szereg olejków natłuszczających oraz kremów uzupełniających lipidy. Sprawdź na przykład produkty A-Derma, o składzie idealnym dla dzieci.

Jeśli nawet atopia nie wystąpiła w pierwszych dniach życia dziecka, warto podjąć działania, które zmniejszą zagrożenie jej pojawienia się. W trosce o zdrowy rozwój Twojego dziecka, oferujemy nie tylko kosmetyki dla dzieci, ale szereg innych preparatów dla najmłodszych.