• Kategorie
 • Szukaj
 • Suplementy diety z jodem

Jod stanowi jeden z najważniejszych pierwiastków dla organizmu. To od niego zależy, czy tarczyca będzie działała prawidłowo. W utrzymaniu jego właściwego poziomu pomogą Ci suplementy z jodem.

Jod – dla zdrowia i prawidłowej pracy tarczycy

Jod to mikroelement niezbędny do produkowania hormonów tarczycy: tyroksyny (T4) i trijodotyroniny (T3). Od ich właściwego stężenia we krwi zależy między innymi prawidłowy rozwój przysadki mózgowej, mięśni, całego układu nerwowego, serca i nerek. Niedobory tego pierwiastka prowadzą do upośledzenia właściwego działania tarczycy i produkcji jej hormonów, a także zaburzeń w rozwoju psychicznym i fizycznym u dzieci. Brak wystarczającego poziomu składnika jest niebezpieczny dla kobiet ciężarnych, gdyż może wywołać przedwczesny poród, a nawet prowadzić do poronienia. Jego właściwy poziom u kobiet w ciąży wpływa też na rozwój mózgu płodu.

Zarówno niedobór, jak i nadmiar jodu zaburza pracę organizmu, choć niedobór powoduje więcej dolegliwości i schorzeń. Do objawów braku wystarczającego poziomu tego pierwiastka należą przede wszystkim:

 • opuchlizna z przodu szyi (tzw. wole),
 • nagły wzrost masy ciała,
 • nadmierne wypadanie włosów,
 • uczucie chłodu,
 • suchość, podatność na zaczerwienienia i podrażnienia skóry,
 • zmęczenie, osłabienie, ospałość,
 • problemy z zapamiętywaniem,
 • zmiany w rytmie serca,
 • nieregularne lub obfite miesiączki.

Jak zapobiegać niedoborom jodu?

Utrzymanie odpowiedniego poziomu jodu w organizmie jest niezwykle ważne. Dobowe zapotrzebowanie na jod dla dorosłego człowieka wynosi od 150 do 300 mikrogramów. Niestety, dieta zawierająca produkty z tym pierwiastkiem często okazuje się niewystarczająca. Dlatego warto suplementować jod. Gdzie kupić tabletki jodowe wysokiej jakości?

W sklepie Witalna Paczka oferujemy nowoczesne suplementy z jodem od polecanych producentów. Jod w tabletkach bez recepty takich marek jak MyVita, Wish i Olimp to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości preparatów. Produkty są dostępne w różnych formach. Wśród naszych propozycji znajdziesz kapsułki i tabletki z jodem, żelki oraz suplementy z jodem w formie płynnej. Syropy i tabletki jodowe musujące to polecany wybór zwłaszcza dla dzieci, seniorów oraz innych osób, które mają trudności z przełykaniem lub niechętnie przyjmują tabletki z jodem.

Atrakcyjna cena jodu w tabletkach pozwoli Ci na zakup preparatu bez nadwyrężania domowego budżetu. Jod w kapsułkach i tabletkach cechuje się dobrą wchłanialnością. Tabletki z jodem bez recepty są pozyskiwane głównie z alg morskich.

Kto powinien przyjmować suplementy z jodem?

Tabletki jodowe są wskazane przede wszystkim dla osób, u których wykryto niedobory tego pierwiastka. Suplementy z jodem mogą przyjmować osoby chcące utrzymać właściwy poziom mikroelementu. Jod w kapsułkach może być też konieczny, gdy u pacjenta obserwuje się takie objawy jak słaba odporność na stres, znaczny spadek energii, nadmierne wypadanie włosów czy łamliwość paznokci, a objawy te zostały skonsultowane z lekarzem i wykonano odpowiednią diagnostykę. Po konsultacji z lekarzem tabletki z jodem często przyjmują także kobiety w ciąży. W naszej ofercie znajdziesz suplementy z jodem polecane dla najmłodszych pacjentów. Sprawdź też suplementy z kategorii witaminy i minerały.

Wiesz już, gdzie kupić jod w tabletkach. W Witalnej Paczce czeka na Ciebie wysokiej jakości jod w tabletkach. Cena preparatów i pozytywne opinie zadowolonych klientów dają pewność, że zakupy w naszym sklepie to najlepszy wybór.