• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na wątrobę

Bóle brzucha, niestrawność, wrażenie pełności, nudności, wzdęcia i pogorszenie samopoczucia – to mogą być objawy dolegliwości wątroby. Aby wspierać ją w codziennym funkcjonowaniu, możesz zastosować odpowiedni suplement diety. Wątroba będzie Ci wdzięczna!

Wątroba to szczególnie ważny organ w ciele, odpowiadający za szereg funkcji: magazynującą, metaboliczną, detoksykacyjną i filtracyjną. Mocno przetworzona, ciężkostrawna dieta, alkohol czy stałe przyjmowanie leków sprawiają, że wątroba jest każdego dnia narażona na uszkodzenia. Narząd ten – jako jedyny w ludzkim organizmie – potrafi się sam regenerować. Nie oznacza to jednak, że jest niezniszczalny i nie należy o niego dbać. 

Zadbaj o dobre wsparcie dla wątroby

Regeneracja wątroby jest możliwa, ale tylko do pewnego stopnia. Dlatego w przypadku pojawienia się objawów świadczących o jej nieprawidłowym działaniu należy szybko reagować. Aby wesprzeć jej prawidłową pracę i zapobiegać różnego rodzaju dolegliwościom, można stosować suplementy diety na wątrobę. Lekarz lub farmaceuta pomoże w podjęciu decyzji, jakie suplementy na wątrobę przyjmować.

Szeroka oferta suplementów na wątrobę w Witalnej Paczce

Sklep Witalna Paczka oferuje suplementy na wątrobę od polecanych producentów, takich jak Nutergia, Wish, MyVita i Progress Labs. Preparaty bazują zazwyczaj na składnikach roślinnego pochodzenia. Suplementy na wątrobę zawierają wyciągi i ekstrakty m.in. z korzenia cykorii, karczocha, czarnuszki, pokrzywy zwyczajnej i ostropestu plamistego. W regeneracji organu może być też pomocny suplement diety na wątrobę z ostryżem długim i glistnikiem jaskółczym zielem. 

Suplementy na wątrobę zawierają ponadto inne substancje wspierające jej prawidłowe działanie i kondycję, takie jakcholina, ornityna, a także witaminy z grupy B oraz cynk. Suplementy diety na wątrobę są dostępne w postaci kapsułek, tabletek i drażetek, a także kropli, płynów i mieszanek ziołowych do sporządzania naparów.

Dobry suplement na wątrobę zawiera witaminy i minerały, które wspierają organizm w regeneracji uszkodzonych komórek oraz usprawniają procesy metaboliczne zachodzące w jej obrębie. Najlepszy suplement na wątrobę może ponadto zawierać takie składniki, które będą uzupełniały niedobory substancji mogących wpływać korzystnie na kondycję dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. Dzięki zawartości L-asparaginianu L-ornityny i choliny suplement na wątrobę wspomaga detoks tego narządu

Jak dbać o wątrobę?

Błędy żywieniowe i niehigieniczny tryb życia mogą prowadzić do dolegliwości wątroby, objawiających się m.in. bólami brzucha, wzdęciami, niestrawnością (zobacz suplementy na trawienie), obrzękami kończyn, otyłością czy zwiększeniem widoczności naczyń krwionośnych przez skórę. Aby im zapobiegać, w pierwszej kolejności należy zmienić nawyki żywieniowe i styl życia: ograniczyć słodycze, tłuste potrawy, kawę, papierosy i alkohol. Warto wprowadzić do codziennej diety warzywa i owoce, zwłaszcza brokuły, buraki i szpinak. Pomocne są też suplementy diety na wątrobę.

Suplement na wątrobę może wspomóc jej pracę już po zaobserwowaniu objawów, które mogą wskazywać na jej złą kondycję, jak również wcześniej, zanim narząd zacznie wykazywać niepokojące symptomy. Suplement na wątrobę znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i w stymulacji procesów regeneracji przeciążonego organu. Suplement diety na wątrobę może być też stosowany wspomagająco, po konsultacji z lekarzem, jako uzupełnienie kuracji zleconej przez specjalistę. To, jaki suplement na wątrobę wybrać, należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. 

O działania osłonowe i odbudowę wątrobę powinny szczególnie zadbać osoby otyłe oraz chorujące na schorzenia cywilizacyjne, takie jak nadciśnienie i cukrzyca (sprawdź również suplementy na cukrzycę). W ich przypadku niewłaściwe żywienie i styl życia mogą prowadzić do stłuszczenia i innych chorób wątroby. Suplementy na wątrobę w połączeniu ze zdrową dietą pomagają zapobiegać uszkodzeniom tego narządu.

Zobacz również inne preparaty dostępne w ofercie Witalnej Paczki. Suplementy na cholesterol dla zdrowia układu krążenia i suplementy na odchudzanie od sprawdzonych producentów wesprą Twoje dobre samopoczucie. Zapewniamy konkurencyjne ceny produktów i szybką realizację zamówień, co potwierdzają opinie zadowolonych Klientów.