• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy diety z wapniem

Wapń jest ważnym pierwiastkiem, pełniącym wiele funkcji w organizmie. Suplementy z wapniem pomogą Ci uzupełnić niedobory tego cennego pierwiastka. Wapń (wapno) do ssania, w kapsułkach i tabletkach pozwoli Ci wybrać formę preparatu najlepiej dopasowaną do potrzeb.

MYVITA Acerola 250 tabletek
Produkt chwilowo niedostępny
MYVITA Calcium + D3 Cytrynian Wapnia 100 tabletek
Wyprzedaż
Produkt chwilowo niedostępny

Objawy niedoboru wapnia – czy suplementy są potrzebne?

Wapń odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu kostnego. To jednak niejedyna jego funkcja. Pierwiastek ten odpowiada też za prawidłową pracę serca, nerwów i mięśni, właściwe krzepnięcie krwi i zdrowe zęby. Wspiera ponadto prawidłowe funkcjonowanie komórek, metabolizm i skurcze mięśni. Objawy jego niedoboru odczuwa cały organizm.

Znakiem rozpoznawczym długofalowej zbyt małej ilości wapnia w organizmie jest osłabienie i kruchość kości, co może prowadzić do urazów, złamań, a nawet osteoporozy. Ponadto niedobory tego składnika mogą powodować długotrwałe, uporczywe zmęczenie, bolesne skurcze mięśni (odczuwane zwłaszcza w tylnej części podudzi), a nawet problemy z zębami.

Wapń stanowi około 2% masy ciała, a przeciętny dorosły ma go ok. 1200 g w organizmie. Dzienne zapotrzebowanie na ten składnik różni się w zależności od wieku i płci. Na przykład, osoby po 51. roku życia powinny przyjmować ok. 1300 mg wapnia dziennie, podobnie jak kobiety ciężarne i w okresie laktacji. Niestety, codzienna dieta nie zawsze dostarcza organizmowi odpowiednich ilości tego składnika. W takim przypadku warto go zatem suplementować, przyjmując wapno w tabletkach, formie płynnej lub inne preparaty wapnia.

Suplementy z wapniem – skuteczny sposób na uzupełnienie niedoborów

Sklep Witalna Paczka oferuje suplementy z wapniem od renomowanych producentów, gwarantujących bezpieczeństwo i wysoką jakość swych produktów. Suplementy diety z wapniem marki MyVita, Wish, Plusssz czyOlimp pomagają zniwelować niedobory i utrzymać właściwy poziom tego pierwiastka.

Suplementy z wapniem są dostępne w różnych postaciach, które ułatwiają ich przyjmowanie i dawkowanie. W zależności od preferencji i potrzeb możesz zdecydować się na wapń w kapsułkach, do ssania i tabletkach, w tym również wapno w tabletkach do rozpuszczania. Wapno w tabletkach musujących oraz w syropie sprawdza się szczególnie dobrze u osób starszych i dzieci, które niechętnie stosują kapsułki lub mają trudności z ich przełykaniem. W każdej z tych grup znajduje się wapno w tabletkach i innych formach, odpowiednie dla osób dorosłych i seniorów, a także dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Nowoczesne suplementy wapnia zawierają składniki w optymalnych dawkach, które pomagają w likwidowaniu niedoborów tego pierwiastka w organizmie, a tym samym zredukowaniu objawów wynikających z jego braku. Preparaty wapnia często zawierają dodatkowe składniki, takie jak witamina C i kwercetyna o działaniu przeciwzapalnym, która pomaga w łagodzeniu objawów alergii i innych stanów zapalnych w organizmie. Suplementy z wapniem cechują się dobrą wchłanialnością.

Kto powinien przyjmować preparaty wapnia?

Kto powinien przyjmować wapno? Kapsułki, syropy czy wapń w tabletkach warto stosować po stwierdzeniu zbyt niskiego poziomu tego pierwiastka w organizmie. Tabletki z wapniem są wskazane dla osób chcących utrzymać jego właściwy poziom. Wskazaniem do ich przyjmowania jest też profilaktyka.

Wapń (wapno) w tabletkach do połykania jest szczególnie polecane dla osób starszych, u których wraz z wiekiem pogarsza się wchłanianie składników odżywczych z przewodu pokarmowego, co sprawia, że przyjmowanie wapnia z pokarmem jest nieskuteczne. Wiele osób cierpi też na nietolerancję mleka, będącego bogatym źródłem pierwiastka – w takim przypadku warto rozważyć też suplementy diety z wapniem. Sprawdź też inne suplementy witaminy i minerały w naszym sklepie.

Po suplementy z wapniem należy sięgać po konsultacji z lekarzem. Pamiętaj bowiem, że niebezpieczny jest nie tylko niedobór, ale i nadmiar tego pierwiastka w organizmie.