• Kategorie
  • Szukaj
  • Izotoniki dla sportowców

Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz, zapewne wiesz, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Czasem zwykła woda nie wystarczy. W takich przypadkach świetnie sprawdzą się napoje izotoniczne. Sprawdź naszą ofertę.

Jak działa napój izotoniczny?

Napój izotoniczny to rodzaj napoju elektrolitowego, który pozwala zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Izotonik ma za zadanie nie tylko nawodnić organizm, ale też dostarczyć mu węglowodanów i uzupełnić poziom elektrolitów utraconych w trakcie wzmożonego wysiłku.

Porada farmaceuty:

Izotoniki dla sportowców składają się głównie z wody, węglowodanów oraz składników mineralnych w stężeniu zbliżonym do tego w płynach ustrojowych. To sprawia, że ich picie wspomaga szybkie wchłanianie wody, właściwe nawodnienie i uzupełnienie magnezu, sodu, potasu i innych elektrolitów utraconych podczas wysiłku.

Napój izotoniczny nawadnia lepiej niż woda

Czy wiesz, że izotoniki dla sportowców nawadniają lepiej niż woda? Potwierdzają to badania wskaźnika nawodnienia napojami (WNN). Wskaźnik określa zmianę między ilością wydalanego moczu w ciągu 2 godzin po spożyciu badanego napoju w porównaniu do ilości wydalonego moczu po wypiciu takiej samej ilości wody. Napoje izotoniczne osiągają wysoki wskaźnik WNN, potwierdzający wyższy poziom nawodnienia niż zwykła woda. To niezaprzeczalny argument wskazujący na zasadność przyjmowania izotoników.

Izotonik dla sportowców w Witalnej Paczce

W sklepie Witalna Paczka znajdziesz bogatą gamę preparatów nawadniających. Oferujemy izotoniki dla sportowców, które pozwolą Ci skutecznie nawodnić organizm, zapewniając przy tym równowagę elektrolitową i skutecznie gasząc pragnienie. Nasza oferta obejmuje suplementy dla sportowców, w tym izotoniki do wody w różnych postaciach. Możesz zdecydować się na napoje izotoniczne gotowe do spożycia od razu po otwarciu, jak również izotoniki w proszku, w postaci żelu oraz izotoniki w tabletkach do rozpuszczania w wodzie.

W Witalnej Paczce czekają na Ciebie izotoniki do picia od renomowanych producentów. Izotoniki do rozpuszczania Plusssz, Trec, Olimp oraz innych marek to gwarancja wysokiej jakości, bezpieczeństwa stosowania i skuteczności preparatów. Aby zapewnić Ci nie tylko maksymalne nawodnienie, ale i przyjemność picia napoju, izotoniki dla sportowców są dostępne w różnych smakach. Cytryna, pomarańcza, cola, a może owoce tropikalne – na jaki smak masz ochotę? Najlepiej wypróbuj je wszystkie i sprawdź, który napój izotoniczny jest idealny dla Ciebie.

Dla kogo są napoje izotoniczne?

Napoje izotoniczne zostały stworzone głównie z myślą o osobach aktywnych fizycznie, narażonych na odwodnienie spowodowane np. nadmiernym poceniem się podczas uprawiania sportu. To podstawowa pozycja w suplementacji niejednego sportowca. Izotoniki w proszku piją zarówno wybitni sportowcy, jak i amatorzy. Śmiało można stwierdzić, żeizotonik dla sportowców jest polecany dla osób uprawiających każdą dyscyplinę. Szczególnie popularne są izotoniki dla kolarzy, rowerzystów, izotoniki dla biegaczy i innych osób uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe. Tabletki izotoniczne warto też wprowadzić w dyscyplinach siłowych oraz sportach drużynowych, zwłaszcza siatkówce, piłce nożnej czy koszykówce.

Izotoniki bez cukru znajdują też zastosowanie u osób pracujących fizycznie albo w trudnych warunkach środowiskowych, np. w miejscu, w którym panują wysokie temperatury i wilgotność. Żel izotoniczny bywa też polecany przy wymiotach, biegunkach, a także podczas upałów, które powodują znaczną utratę wody i elektrolitów z organizmu. Ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych preparaty bywają nawet polecane kobietom w ciąży, które w tym wyjątkowym czasie mogą być narażone na skurcze mięśni i odwodnienie.

Zobacz również inne preparaty dla sportowców. Shoty energetyczne oraz żele energetyczne to smaczny zastrzyk energii dla każdej aktywnej osoby.