• Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty do aromaterapii

Aromoterapia to różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, mające na celu poprawę samopoczucia psychicznego lub fizycznego. Najbardziej znanym produktem wykorzystywanym w tym celu są olejki do aromoterapii. Być może aromoterapia kojarzy Ci się z wizytą w luksusowym SPA, jednak nie jest to konieczne. Korzystną dla Twojego zdrowia aromoterapię możesz z powodzeniem zapewnić sobie w domowym zaciszu. A wszystko, czego potrzebujesz, by przeprowadzić taki zabieg, znajdziesz tutaj.

OPTIMA NATURA Zestaw Olejków Zdrowie 3 X10 ml
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny
OPTIMA NATURA Zestaw Zimowy Olejek 3 X10
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny
OPTIMA NATURA Olejek N-Active Oil Spokój 20 ml
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny
OPTIMA NATURA Kominek Aromaterapeutyczny
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny
OPTIMA NATURA Olejek N-Active Oil Koncentracja 20 ml
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny

Dobre samopoczucie w zapachu

Kuracja aromoterapią może przybrać formę masażu, inhalacji, kompresu lub kąpieli. W zależności jak ma w danym momencie zadziałać, możesz dobrać odpowiadającą Ci metodę. Olejki aromoterapeutyczne to wygodne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które nie mają zbyt wiele czasu na długie przyjemności. Tak zwyczajna czynność jak kąpiel, może ukoić ciało i zmysły po ciężkim dniu - zastosuj po prostu olejki eteryczne do kąpieli. Kilka kropel dodanych do wanny pozwoli Ci się odprężyć. 

Porozstawiane w domu dyfuzory do olejków eterycznych, pozwolą Tobie i Twoim bliskim cieszyć się przyjemnym zapachem przez cały dzień. Rozchodzący się w powietrzu aromat cytrusów, lawendy czy eukaliptusa nie tylko zapewni uczucie świeżości w pomieszczeniu, ale też poprawi jego mikroklimat, a co najważniejsze, sprawi, że każdy oddech stanie się przyjemnością. Polecamy szczególnie produkty Optima Natura.

Aromat dla zdrowia

Przez wieki aromoterapia była wykorzystywana jako forma wspomagająca leczenie różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych. Kraje azjatyckie szczególnie rozwinęły umiejętność wykorzystywania eterycznych właściwości roślin. Dzięki wiedzy pozyskiwanej przez stulecia, obecnie możemy w pełni wykorzystać potencjał naturalnych olejków do inhalacji

Zbawienne działanie mięty, sosny czy cynamonu było również znane naszym przodkom, a inhalacje były jednym z domowych sposobów na katar, na zatoki, na ból głowy. Zostało tak do dziś. Natarcie klatki piersiowej maścią z odpowiednim olejkiem na noc stanowi sprawdzony sposób na przeziębienie, szczególnie pomagający na katar dla dzieci. Taki zabieg pozwala im odzyskać swobodny oddech i spokojnie spać.

Olejki eteryczne działają nie tylko w dolegliwościach fizycznych, ale też wspomagają psychikę. Mogą skutecznie działać na uspokojenienerwów nadszarpniętych całodniową gonitwą. Aby uzyskać optymalny efekt, polecamy rozstawić dyfuzory do aromoterapii w kilku miejscach w domu.

Witalna Paczka oferuje zestawy do aromoterapii, dzięki którym stworzysz własną kompozycję zapachową. Kominki do aromoterapii, zapewniając miły aromat w Twoim domu, wpasują się w jego urządzenie. Ponieważ dobre samopoczucie jest najważniejsze, akcesoria do aromoterapii to świetny pomysł na prezent. Ręcznie wykonane kominki do olejków eterycznych i zestaw aromatów, na przykład do sauny, z pewnością przypadną do gustu każdej obdarowanej osobie.

 Polecamy również: suplementy na stres i zmęczenie