• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na tarczycę

Problemy z tarczycą to poważny i niestety dość częsty problem. Ten niewielki gruczoł odpowiada za wytwarzanie hormonów tarczycy regulujących wiele procesów w organizmie. Sterują one przemianą materii w narządach i tkankach, wpływają na prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, mięśniowego i gruczołów płciowych. Jeśli chcesz wspomóc prawidłowe działanie tego gruczołu, stosuj odpowiednie suplementy. Tarczyca będzie Ci wdzięczna!

Suplementy diety na tarczycę - profilaktyka i pomoc w walce z chorobami tarczycy

W asortymencie sklepu Witalna Paczka znajdziesz wysokiej jakości suplementy na tarczycę. Preparaty wspomagają leczenie niedoczynności i nadczynności tarczycy, a nawet choroby Hashimoto. Sięgnij po nie, gdy chcesz wspomóc prawidłowe działanie tego arcyważnego narządu, jakim jest tarczyca. Suplementy są również polecane w profilaktyce chorób i schorzeń tarczycy. Profesjonalne suplementy na tarczycę w bezpieczny i efektywny sposób stymulują prawidłową pracę gruczołu tarczowego.

Suplementy na tarczycę dostarczają optymalną dawkę składników aktywnych, niezbędnych dla utrzymania zdrowia narządu. W zależności od produktu, są to jod, selen, cynk, żelazo, wapń, kwas foliowy oraz witaminy: D, E, C i z grupy B. Suplementy na tarczycę pochodzą od renomowanych producentów, co wpływa na doskonałą jakość i bezpieczeństwo preparatów.

Jak prawidłowo stosować suplementy na tarczycę?

Aby zapewnić najlepszą skuteczność i bezpieczeństwo działania preparatów, pamiętaj o ważnej zasadzie – nie łącz wszystkich składników w sposób przypadkowy albo w ramach jednego produktu multiwitaminowego. Suplementy diety na tarczycę zazwyczaj zawierają tylko jeden lub dwa pierwiastki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gruczołu. Między różnymi minerałami i witaminami występują nierzadko skomplikowane interakcje, wpływające na sposób przyswajania ich przez organizm. Dlatego błędem jest przyjmowanie owych składników w jednej porcji. Bezpieczniejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest przyjmowanie pojedynczych preparatów o czystym składzie według schematu ustalonego z lekarzem specjalistą bądź dietetykiem.

Wybierając suplementy na tarczycę, zwróć też uwagę na formy chemiczne danej substancji, które wpływają na przyswajalność składnika. Na przykład, gdy chcesz suplementować selen, wybierz suplementy diety na tarczycę z selenem w postaci organicznej lub drożdży selenowych, które cechują się najlepszą przyswajalnością. Dobrą wchłanialnością charakteryzują się również suplementy na tarczycę z kwasem foliowym bądź witaminą B12 w postaci aktywnych form metylowanych.

Sprawdź również: Suplementy z witaminą B