• Kategorie
  • Szukaj
  • Odżywki białkowe - proteinowe

Chcesz skutecznie budować masę mięśniową? A może Twoim celem jest utrata zbędnych kilogramów? W takim przypadku przydatne są profesjonalne odżywki białkowe - proteinowe. W ofercie sklepu Witalna Paczka znajdziesz wysokiej jakości preparaty od sprawdzonych producentów, które pomogą dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka.

Odżywki białkowe – najlepsze uzupełnienie sportowej diety

Właściwe zbilansowanie makro- i mikroskładników w diecie bywa wyzwaniem nawet dla zaawansowanych sportowców. Często zresztą okazuje się, że zapotrzebowanie na białko przekracza normy w dobrze zrównoważonej diecie. Czy to znaczy, że każdego dnia musisz wypijać dużo mleka albo zajadać się mięsem, by zapewnić sobie właściwy poziom białka? A co w sytuacji, gdy jesteś na diecie wegańskiej – jak uzupełnić odpowiednie wartości tego składnika w organizmie? Odpowiedzią na te pytania są odżywki proteinowe.

Białkowe odżywki to preparaty będące skoncentrowanym źródłem protein w diecie. Zawierają zazwyczaj minimum 70% białka, a niektóre z produktów – nawet ponad 90%. Odżywki proteinowe należy zawsze dostosować do intensywności wykonywanych treningów, a także efektu, jaki chcesz osiągnąć. Właściwie rozłożone proporcje białka przyczyniają się do przyrostu pożądanej masy mięśniowej i wzrostu efektywności wykonywanych ćwiczeń. Odżywki białkowe są też przydatne w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, ponieważ napędzają metabolizm i ograniczają apetyt. Z tej przyczyny odżywki proteinowe mogą być zdrowym i przydatnym składnikiem diety odchudzającej.

Sprawdź również: suplementy na odchudzanie

Odżywki proteinowe dopasowane do potrzeb

W asortymencie Witalnej Paczki czekają na Ciebie najlepszej jakości odżywki proteinowe różnego rodzaju. Do najpopularniejszych preparatów należą odżywki białkowe bazujące na białkach mleka wyodrębnionych z serwatki (whey). To pełnowartościowe odżywki białkowe, charakteryzujące się wysoką zawartością aminokwasów BCAA i glutaminy. Ich zaletą jest wysoka przyswajalność.

Poza preparatami whey oferujemy również odżywki białkowe z białkiem pochodzącym z innych źródeł. Przez sportowców i miłośników zdrowego odżywiania chętnie wybierane są proteinowe odżywki opierające się na białkach jajecznych, kazeinowych i wołowych. Dla osób niejedzących mięsa przygotowaliśmy specjalne odżywki białkowe dla wegetarian z białkami sojowymi. Polecamy też bogatą gamę preparatów innego rodzaju. Odżywki kreatynowe i pozostałe odżywki dla sportowców pomogą Ci w bezpieczny i skuteczny sposób osiągnąć wymarzone efekty.