• Kategorie
  • Szukaj
  • Odżywki kreatynowe

Dostarczenie organizmowi odpowiedniego poziomu kreatyny przekłada się na lepsze możliwości wysiłkowe, a co za tym idzie – osiąganie lepszych wyników treningowych. Dlatego tak istotna jest suplementacja kreatyną. Profesjonalne odżywki kreatynowe dostępne w sklepie Witalna Paczka pomogą Ci uzyskać pożądany poziom tego składnika w mięśniach.

Odżywki z kreatyną – dla zdrowego rozwoju masy mięśniowej

Kreatyna jest naturalnie produkowana w trzustce, nerkach i wątrobie. Aż 95% magazynowanej w organizmie kreatyny znajduje się w mięśniach szkieletowych. Składnik ten stymuluje budowę masy mięśniowej, dlatego tak ważne jest utrzymanie jego właściwego poziomu. Niestety, codzienna dieta pozwala dostarczyć niewystarczającą ilość kreatyny, która to ilość jest zresztą szybko wypłukiwana z organizmu. Na szczęście jej niedoborom można zapobiec, stosując odpowiednie odżywki z kreatyną np. monohydraty kreatyny.

W Witalnej Paczce znajdziesz wysokiej jakości odżywki kreatynowe m.in. jabłczany kreatyny od polecanych producentów. Dzięki nim dostarczysz organizmowi zwiększoną ilość kreatyny, co przyspieszy proces budowania masy mięśniowej. Odżywki z kreatyną zwiększają również zdolności wysiłkowe, czego efektem jest poprawa wyników, zwłaszcza w sportach siłowych. Przy suplementacji kreatyną można trenować dłużej i intensywniej, co przekłada się bezpośrednio na proces budowy mięśni.

Polecamy: stacki kreatynowe

W czym pomogą Ci odżywki z kreatyną?

Odżywki kreatynowe są uznawane przez specjalistów za najlepszy rodzaj suplementu wspomagającego budowę mięśni. Przyspieszenie wzrostu masy mięśniowej to jednak niejedyne zadanie, jakie realizują odżywki. Kreatyna pomaga również w regeneracji potreningowej. Składnik ten nasila proces odbudowy glikogenu mięśniowego, odpowiadającego za zapasy energetyczne, a tym samym przyczynia się do regeneracji organizmu.

Odżywki kreatynowe to także dobry wybór, gdy zależy Ci na zwiększeniu siły mięśniowej. Wsparcie odnowy energii sprawi, że będziesz trenować bardziej intensywnie i wykonasz większą pracę podczas wysiłku. Odżywki z kreatyną warto też przyjmować podczas odchudzania, ponieważ pomagają one utrzymać intensywność i objętość treningową, co w tym okresie bywa bardzo trudne ze względu na ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Odżywki kreatynowe wspomagają też zabezpieczanie mięśni przed katabolizmem.

Interesują Cię inne skuteczne suplementy dla sportowców? Zobacz, jakie odżywki białkowe i proteinowe przygotowaliśmy dla Ciebie w Witalnej Paczce.