• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy diety z witaminą B

Naturalna witamina B jest niezwykle istotna w codziennym funkcjonowaniu. Witamin z tej grupy jest wiele, a każda nieco inaczej wpływa na organizm. Dlatego na naszej stronie możesz znaleźć suplementy z witaminą B w różnych wariantach, a także kompleksy – witamina B dla dorosłych i dla dzieci w odpowiednio dobranych dawkach. Witamina B w tabletkach to produkt, który warto włączyć do codziennej diety, jeżeli może istnieć prawdopodobieństwo problemu z dostarczeniem jej w pełnym zapotrzebowaniu wraz z jedzeniem. Sprawdź, co mamy w ofercie.

Naturalna witamina B - wpływ na organizm

Tabletki z witaminą B mają wiele zastosowań. Witamina B12 w kapsułkach jest bardzo często wykorzystywana na przykład przez sportowców ze względu na ich zwiększone zapotrzebowanie. Wynika to z pozytywnego działania, jaki witamina B12 w tabletkach ma na organizm człowieka. Suplement z witaminą B warto mieć pod ręką w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego, a także umysłowego, zwłaszcza podczas stosowania diet eliminacyjnych, gdyż suplement witaminy B12 dostarcza tę jakże ważną witaminę, która odgrywa ważną rolę w procesach uczenia się, zapamiętywania i uczestniczy w wielu przemianach biochemicznych.

Tabletki z witaminami z grupy B są istotnym elementem dopełniającym zbilansowaną dietę.  Szczególnie suplementy z witaminą B12 powinny rozważyć osoby na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Witamina B12 występuje głównie w produktach odzwierzęcych, dlatego osoby ich nie spożywające mogą narazić się na jej duże niedobory. Szczęśliwie, cena witaminy B12 nie jest wysoka, więc nawet długotrwałe jej suplementowanie nie uderzy w twój portfel.

Natomiast witamina B3 w tabletkach, poza utrzymaniem prawidłowego stanu układu nerwowego, pomaga w zachowaniu zdrowej skóry, prawidłowych funkcji psychologicznych, stanu błony śluzowej oraz metabolizmu energetycznego. Do tego suplement z witaminą B wpływa na zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia.

Sprawdź również: Suplementy na zmęczenie i stres

Suplementy z witaminą B - stosowanie

Suplementy z witaminą B, nawet jeżeli nie są lekami, muszą być odpowiednio stosowane. Witamina B w tabletkach w większości przypadków powinna być stosowana raz dziennie, najczęściej w godzinach porannych. Wszystko zależy od preparatu, dlatego należy zapoznać się z ulotką, by wiedzieć, jaką zalecaną dawkę ma dana witamina B. Suplementy diety nie muszą występować jedynie pod postacią kapsułek. W naszym sklepie znajdziesz również krople doustne oraz tzw. shoty od firmy Nutrifa. Te drugie przeznaczone są głównie dla sportowców. Zawierają witaminę B12 i B6 oraz magnez, które pomagają w zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia.

W naszym sklepie znajdują się również suplementy dla najmłodszych. Te występują pod postacią multiwitaminowych żelków  i tabletek do ssania, gdzie naturalna witamina B jest jednym z głównych elementów. Z pewnością przypadną dzieciom do gustu, a przy okazji dostarczą im potrzebne witaminy. 

Suplementy z witaminą B — cena

Tabletki z witaminą B  występują na rynku w różnych cenach. Wiele zależy od producenta i tego, czy jest to witamina B bez recepty.Kolejnym powodem wahań cenowych jest dawka, jaką ma dana witamina B. Cena witaminy B robi się tym wyższa, im większa jest dawka. Dlatego właśnie zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. Znajdziesz u nas wiele produktów w atrakcyjnych cenach, w których znajduje się wysoka dawka witamin. Do tego mamy bardzo szeroki wybór preparatów. Witamina B12 w tabletkach bez recepty, witamina B dla dorosłych w kapsułkach czy kroplach, to tylko jedne z wielu produktów, jakie mamy do zaoferowania. Niezależnie od twoich potrzeb, jesteśmy pewni, że dobierzemy odpowiedni suplement z witaminą B dla ciebie.