• Kategorie
  • Szukaj
  • Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry nazywane jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku ze względu na szereg szkodliwych czynników, które wpływają na skórę. AZS występuje nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Ponieważ skóra pełni dla naszego organizmu bardzo ważną funkcję, pielęgnacja skóry atopowej jest istotna. W naszej ofercie znajdziesz całą kurację do tego przeznaczoną. Sprawdź kosmetyki na AZS, które pomogą Ci uporać się i złagodzić objawy tego schorzenia.

Kosmetyki na AZS – sposoby stosowania

Zmiany w atopowym zapaleniu skóry mogą pojawiać się punktowo lub zajmować większe powierzchnie ciała. Ta przewlekła choroba zapalna skóry objawia się rumieniem, świądem, wysypką i mocno przesuszoną skórą. Występuje zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W ofercie Witalnej Paczki znajdziesz kosmetyki na atopowe zapalenie skóry przeznaczone dla osób w różnym wieku, w tym nawet niemowląt i małych dzieci.

Kosmetyki na AZS wykazują działanie natłuszczające i nawilżające. Wzmacniają również naturalny płaszcz ochronny skóry. Zawierają emolienty, czyli substancje tłuszczowe służące odbudowie płaszcza lipidowego skóry. Systematycznie stosowane kosmetyki na atopowe zapalenie skóry zatrzymują wodę w skórze, dzięki czemu zapobiegają jej wysychaniu.

Kosmetyki na AZS, ze względu na sposób użycia, możemy podzielić na dwie grupy:

  • nanoszone bezpośrednio na skórę – będą to kosmetyki w postaci kremu, balsamu, emulsji i sprayu;
  • stosowane podczas mycia – są to różnego rodzaju olejki. Pod prysznicem nanoszone na skórę za pomocą dłoni, a w przypadku kąpieli dodawane bezpośrednio do wody.

Aby kuracja była jak najbardziej skuteczna, warto wykorzystać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry z obu grup. Oczyszczenie skóry dostosowanym kosmetykiem w czasie kąpieli, podniesie skuteczność preparatu nawilżającego nanoszonego na ciało po niej. Polecamy zwłaszcza produkty  Avene oraz innych marek, znajdujących się w e-sklepie.

Jak sobie radzić z podrażnieniem skóry?

Jednym z zadań, jakie mają spełniać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry jest ukojenie podrażnionej skóry. Swędzenie, które nieodłącznie towarzyszy egzemie, powoduje, że się drapiemy, dodatkowo podrażniając skórę – błędne koło się zamyka. Kremy do skóry atopowej mają temu zapobiegać. Występujący w nich ekstrakt z owsa, masło shea oraz witamin, działają łagodząco i ochronnie, dzięki czemu uczucie podrażnienia znika.

Drugą ważną funkcją, jaką pełnią kosmetyki na AZS, jest nawilżenie i odżywienie skóry. Można to osiągnąć między innymi przez stosowanie kremu uzupełniającego lipidy lub natłuszczającego olejku myjącego. W asortymencie Witalnej Paczki czekają na Ciebie różnego typu kosmetyki na AZS. Kremy, olejki myjące, ale również balsamy czy emulsje do kąpieli są delikatne dla skóry, a jednocześnie wykazują skuteczne, silne działanie. Naturalne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, stosowane regularnie, pomogą pozbyć się problemu na dłużej.

Pielęgnacja skóry atopowej u dorosłych i dzieci pomaga uzyskać komfort w codziennym funkcjonowaniu. Należy jednak pamiętać, że aby była skuteczna, trzeba zadbać również o wyeliminowanie, w miarę możliwości, czynników powodujących atopię. Nie bez znaczenia jest także ogólny stan organizmu – sprawdź więc suplementy i inne preparaty na urodę.