• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy diety z potasem

Objawy niedoboru potasu mogą przejawiać się na różne sposoby. Każdy taki objaw warto skonsultować z lekarzem. Aby im zapobiegać niedoborom, do codziennej diety dołącz właściwą suplementację. Potas w tabletkach lub kapsułkach pomoże Ci wyrównać poziom tego pierwiastka.

SWANSON Cytrynian Potasu 120 Kapsułek
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny
MYVITA Żelki Włosy Skóra Paznokcie 60 Sztuk
Promocja
Produkt chwilowo niedostępny

Potas na skurcze i prawidłową pracę układu nerwowego

Potas to jeden z najważniejszych dla zdrowia makroelementów. Od niego zależy prawidłowa praca gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej organizmu. Pierwiastek jest kluczowy dla właściwego funkcjonowania mięśni, układu nerwowego i krwionośnego. Jest niezbędny w procesie dotleniania komórek i mózgu, a także konieczny dla procesu spalania węglowodanów i białek. Wpływa na przewodnictwo mięśniowe i nerwowe, a wszelkie zaburzenia związane z zawartością pierwiastka mogą prowadzić do zaburzeń pracy serca i osłabienia mięśni szkieletowych.

Potas, obok sodu i chloru, jest jednym z trzech minerałów wywierających największy wpływ na właściwe funkcjonowanie organizmu. Pierwiastek ten lubi równowagę, dlatego zarówno jego niedobór, jak i nadmiar wywołują szkodliwe skutki uboczne. Utrzymanie prawidłowego poziomu minerału jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomogą Ci w tym suplementy z potasem.

Każdego dnia potas wypłukuje się z krwioobiegu wraz z potem i wydalanym moczem. Dlatego tak ważne jest regularne spożywanie produktów bogatych w potas i uzupełnianie właściwych ilości makroelementu. Nie zawsze jednak nawet dobrze zbilansowana dieta okazuje się wystarczająca. W takich przypadkach warto sięgnąć po potas na skurcze w tabletkach i kapsułkach.

Potas bez recepty w Witalnej Paczce – zdrowie na wyciągnięcie ręki

W sklepie Witalna Paczka czekają na Ciebie suplementy z potasem od godnych zaufania, sprawdzonych producentów. Potas bez recepty jest dostępny w różnych postaciach, co pozwala na wybór wariantu najlepiej odpowiadającego Twoim potrzebom i preferencjom.

Potas w kapsułkach i tabletkach ma optymalną wielkość, przez co jest łatwy do połknięcia. Potas do picia sprawdzi się natomiast najlepiej u osób, którym przyjmowanie tradycyjnych tabletek przysparza trudności. Potas w saszetkach z proszkiem rozpuszczanym w wodzie jest szybki i prosty w przygotowaniu oraz spożyciu.

Potas w tabletkach jest dostępny w formie samodzielnej lub jako istotny element preparatów wieloskładnikowych. Potas w saszetkach bez recepty występuje często w suplementach elektrolitowych, wraz z magnezem, chlorkami czy glukozą. Suplementy z potasem zawierają najczęściej sole potasu w postaci cytrynianu, glukonianu bądź chlorku potasu.

Dla kogo są suplementy z potasem?

Suplementy z potasem są przeznaczone przede wszystkim dla osób cierpiących na niedobór tego pierwiastka. Potas w tabletkach pozwoli skutecznie uzupełnić poziom mikroelementu. Minerał ten jest każdego dnia wypłukiwany z organizmu wraz z potem. Z tej przyczyny osoby bardzo aktywne fizycznie i sportowcy powinni szczególnie uważać na jego właściwy poziom i suplementować potas w tabletkach bez recepty. Suplementy diety z potasem są też zalecane osobom dbającym o właściwe ciśnienie tętnicze krwi.

Sklep Witalna Paczka oferuje wysokiej jakości suplementy z potasem o dobrej przyswajalności. Atrakcyjna cena potasu w tabletkach, szybka dostawa i profesjonalna obsługa klienta to nasze dodatkowe atuty, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów.