• Kategorie
  • Szukaj
  • Odżywki po treningu

Odżywki po treningu pomogą Ci zregenerować mięśnie po intensywnym wysiłku. Kompleks specjalnie dobranych składników hamuje proces rozpadu włókien mięśniowych, wpływa na lepszą ochronę stawów i dostarcza energii. Działa korzystnie na budowę mięśni, a w efekcie wspomaga wzrost wydolności organizmu i poprawę osiąganych wyników. Suplementy po treningu są polecane nie tylko zawodowym sportowcom, ale też biegaczom, kolarzom i innym osobom uprawiającym sport rekreacyjnie. W ofercie sklepu Witalna Paczka znajdziesz profesjonalne suplementy na regenerację po treningu od najlepszych producentów.

Suplementy po treningu – skuteczny sposób na regenerację mięśni

Wydaje Ci się, że po intensywnym treningu najlepiej wrócić do domu i odpocząć? To może nie wystarczyć. Jeśli chcesz zregenerować organizm po dużym wysiłku, stosuj regularnie odżywki potreningowe.

Rada farmaceuty:

Bezpośrednio po treningu mamy do czynienia z tzw. oknem anabolicznym. To czas, kiedy organizm najskuteczniej wykorzystuje składniki odżywcze służące regeneracji oraz rozwojowi muskulatury. Zazwyczaj trwa ono przez 2-3 godziny, przy czym najważniejsza jest pierwsza godzina. W tym czasie warto przyjąć specjalne suplementy po treningu, które niwelują katalizę włókien mięśniowych i pomagają budować masę.

Oferta Witalnej Paczki obejmuje profesjonalne odżywki potreningowe od najlepszych producentów dla sportowców. Suplementy na regenerację po treningu takich marek jak OLIMP czy TREC wyróżniają się starannie opracowanym składem, który skutecznie wspiera regenerację mięśni po wysiłku. W preparatach znajdziesz odpowiednią mieszankę m.in. węglowodanów, białek, tłuszczy, L-waliny, L-leucyny, jabłczanu cytruliny, glutaminy, beta alaniny oraz różnych witamin. Dodatek tauryny przyspiesza wchłanianie suplementu, a witamina C wspiera dodatkowo zdrowie organizmu.

Jakie odżywki po treningu wybrać?

Aby odżywki po treningu wykazały najlepszy efekt działania, należy je stosować w oknie anabolicznym. Najlepiej suplementy po treningu przyjąć w ciągu pierwszej godziny po zakończeniu ćwiczeń.

Najchętniej wybierane przez sportowców i osoby aktywne odżywki potreningowe to te oparte na białku. Składnik ten wspomaga proces budowy masy ciała, poprawia regenerację uszkodzonych włókien mięśniowych, a dodatkowo wspiera właściwe funkcjonowanie układu hormonalnego. Bardzo chętnie wybierane są też odżywki po treningu z kreatyną. Preparaty tego typu pomagają w regeneracji oraz poprawiają wydolność fizyczną, czego efektem jest łatwiejsza rozbudowa mięśni.

Sprawdź: odżywki kreatynowe

Możesz też zdecydować się na popularne odżywki potreningowe carbo, czyli z węglowodanami. Stanowią one jedno z najistotniejszych źródeł energii. Z tej przyczyny suplementy tego typu są szczególnie polecane osobom trenującym wytrzymałościowo. Odżywki po treningu BCAA dostarczają z kolei organizmowi aminokwasy, czyli związki chemiczne budujące strukturę białek.