• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy diety z witaminą K

Suplementy z witaminą K pomogą Ci uzupełnić codzienne zapotrzebowanie na ten składnik. Witamina K dla dorosłych i dzieci z Witalnej Paczki pozytywnie wpłynie na stan zdrowia całej rodziny. W tej kategorii znajdziesz produkty, które warto rozważyć, jeżeli w Twojej codziennej diecie brakuje wystarczającej ilości tego składnika. Sprawdź naszą ofertę i wybierz produkt najlepszy dla Ciebie.

Naturalna witamina K – występowanie

Naturalna witamina K występuje w dwóch postaciach – K1 (filochinon) oraz K2 (menachinon), który wytwarzany jest przez florę bakteryjną jelit. Produkty spożywcze, w których występują duże ilości witaminy K to przede wszystkim warzywa zielone, takie jak brokuł, jarmuż, szpinak, sałata czy roszponka. Znaleźć ją można również w truskawkach, kalafiorze, ziemniakach, marchwi, jajkach i produktach mlecznych. O ile dorośli, nie mają z reguły problemu ze spożywaniem tych produktów, o tyle dzieci bardzo często nie są ich entuzjastami. Dlatego suplementy z witaminą K są dużą pomocą w zapewnieniu maluchom jej odpowiedniej dziennej dawki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również witamina K w płynie, podawana w formie kropli.

Suplement z witaminą K – jak wspierają organizm

Witamina K jest bardzo istotnym związkiem dla układu sercowo-naczyniowego. Dla osób, które potrzebują wsparcia w jego prawidłowym funkcjonowaniu, witamina K bez recepty jest często niezbędna. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, co zapobiega ich wapnieniu i pękaniu. Regularnie stosowany suplement z witaminą K wspiera profilaktykę chorób układu krążenia, co jest szczególnie istotne w przypadku osób starszych. Do tego bierze udział w utrzymaniu prawidłowego krzepnięcia krwi. Witamina K w kapsułkach pomaga zapobiegać krwotokom (również związanym z miesiączkowaniem) oraz przyspiesza gojenie ran.

Wśród lekarzy istnieją opinie, że witamina K może spowalniać rozwój chorób nowotworowych. Wykazuje także właściwości przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przeciwbólowe. Takie spektrum działania sprawia, że witamina K w tabletkach dołączona do codziennej diety wpływa pozytywnie również na odporność. Ceny witaminy K są różne w zależności od dodatkowych składników, producenta i pojemności. W Witalnej Paczce znajdziesz suplementy najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, takich jak MyVita, Swanson czy Olimp Labs.

Witamina K w tabletkach dla mocnych kości

Naturalna witamina K odgrywa istotną rolę w utrzymaniu równowagi gospodarki wapniowej. Wspomaga jego przyswajanie, a przez to wspiera formowanie tkanki kostnej. Witamina K dla dorosłych jest pewnego rodzaju ochroną przeciw osteoporozie. Jest również ważna w prawidłowym rozwoju dzieci. Flora bakteryjna maluchów nie jest tak wykształcona, jak u osób dorosłych, w związku z tym nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości witaminy K2. Witamina K w tabletkach lub kroplach, dostępna w naszym sklepie, pomoże Ci uzupełnić dietę dziecka w ten niezbędny dla jego rozwoju składnik.

Witamina K dla dorosłych – niedobór

Niedobór witaminy K jest stosunkowo rzadki w przypadku osób dorosłych. Najczęściej pojawia się w przypadku występowania schorzeń jelit i wątroby lub długotrwałej antybiotykoterapii. Witamina K w kapsułkach lub tabletkach może również wesprzeć osoby z zespołem złego wchłaniania, mukowiscydozą, zapaleniem trzustki lub celiakią. Specyfika tych chorób może upośledzać nie tylko wytwarzanie witaminy w jelitach, ale również jej wchłanianie z pożywienia. Dlatego, jeśli cierpisz na którąś z nich, suplementy z witaminą K uzupełnią jej niedobór, a tym samym wesprą organizm.

Długotrwały niedobór witaminy K jest niezwykle niebezpieczny dla organizmu. Zaniedbanie suplementacji diety w tym wypadku może prowadzić do osteoporozy, zwapnienia naczyń krwionośnych, niedokrwistości, a nawet żółtaczki i uszkodzenia wątroby. Witamina K bez recepty, dostępna w naszym sklepie, pomoże Ci ustrzec się przed ich wystąpieniem.

Sprawdź suplementy z witaminą K w Witalnej Paczce i przekonaj się, że cena witaminy K jest adekwatna do jakości.