• Kategorie
  • Szukaj
  • Żele energetyczne

Kiedy bierzesz udział w zawodach albo treningu, zapewne dajesz z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. W pewnej chwili może jednak zacząć brakować Ci energii. Znasz to? Ile razy brak sił zmusił Cię do skrócenia treningu, pogodzenia się z gorszym wynikiem lub odpuszczenia ostatnich kilometrów biegu? Nie musi tak być. Żele energetyczne zapewnią zastrzyk energii.

Żel energetyczny – porcja energii w tubce

Żele energetyczne dla biegaczy i kolarzy są dobrym, łatwo dostępnym źródłem węglowodanów. Znajdziesz w nich węglowodany proste, takie jak glukoza i maltoza, a także węglowodany złożone, ulegające rozkładowi do cukrów prostych. Składniki te szybko i skutecznie dodają energii i przywracają funkcje organizmu. W opakowaniu znajduje się zwykle około 15-30 g węglowodanów.

W żelach energetycznych znajdziesz też dodatkowe składniki, takie jak niewielkie ilości fruktozy, minerały, witaminy, aminokwasy czy tłuszcze MCT. Często dodaje się do nich taurynę i kofeinę, które to składniki odgrywają ważną rolę w organizmie podczas treningu – tauryna zapobiega zmęczeniu, a kofeina działa pobudzająco na układ nerwowy. Aby nadać im smak, żele energetyczne dla sportowców wzbogaca się też orzechami, czekoladą i owocami.

Żele energetyczne – zastrzyk energii i pyszny smak

Żel energetyczny na rower i trening to przysmaki dostępne w małych i wygodnych opakowaniach, które z łatwością zmieścisz w plecaku, kieszeni spodenek albo bluzy. Nie zajmują wiele miejsca, są więc polecanym wyborem, gdy chcesz ograniczyć ilość rzeczy podręcznych, a jednocześnie chcesz zapewnić sobie skuteczny zastrzyk energii. Żele energetyczne dla kolarzy cechują się dobrą wchłanialnością i wygodnym stosowaniem. Możesz je jeść, nie przerywając aktywności.

W sklepie Witalna Paczka znajdziesz bogatą gamę preparatów od sprawdzonych producentów. Żele energetyczne dla biegaczy, kolarzy i piłkarzy są dostępne w różnych smakach, co pozwoli Ci na wybór produktu najlepiej odpowiadającego Twoim preferencjom. Ich zaletą jest też atrakcyjna cena oraz pozytywne opinie od zadowolonych użytkowników, potwierdzające skuteczność działania produktu.

Żele energetyczne dla fana sportu

Żele energetyczne są polecane dla osób uprawiających sporty siłowo-wytrzymałościowe i wytrzymałościowe, zwłaszcza takie jak triathlon, kolarstwo, wspinaczka górska i bieganie, ze względu na możliwość szybkiego dostarczenia energii bez konieczności gryzienia. Żel energetyczny jest odpowiedni dla sportowców dyscyplin indywidualnych i zespołowych, w tym piłki nożnej czy siatkówki. Preparaty możesz stosować w czasie treningu i zawodów.

Żele i shoty energetyczne przydadzą Ci się podczas dłuższej wycieczki pieszej lub rowerowej. Żel energetyczny możesz też zabrać ze sobą, gdy wiesz, że czeka Cię bardzo aktywny i wyczerpujący dzień. To dodatkowa porcja energii, która przyda się Twojemu organizmowi. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do działania i lepiej przygotowany do fizycznego wysiłku.

Sprawdź też inne suplementy dla sportowców.

Kiedy i jak stosować żele energetyczne dla sportowców?

Żele energetyczne dla piłkarzy, kolarzy czy biegaczy możesz stosować przed, w trakcie i po treningu – wszystko zależy od rodzaju podejmowanego wysiłku fizycznego, jego intensywności i czasu trwania. Najlepiej spożyć żel z kofeiną przed treningiem, a jeśli trening jest dłuższy, to także w jego trakcie. W zależności od czasu trwania zaleca się przyjmowanie od 1 do nawet 3 preparatów w ciągu godziny.

Najlepiej jest spożywać żele energetyczne dla sportowców w niewielkich porcjach, niekoniecznie całą zawartość tubki jednorazowo. Po zjedzeniu warto przepłukać usta wodą. Pamiętaj, aby żele energetyczne i izotoniki przetestować na treningach, zanim zdecydujemy się użyć ich na zawodach.

Zobacz więcej naszych produktów dla sportowców!