• Kategorie
  • Szukaj
  • Oleje kosmetyczne

Skóra jest warstwą ochronną i jako pierwsza narażona jest na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, czy zanieczyszczenia powietrza. Zapewnij jej odżywienie i regenerację, sięgając po oleje kosmetyczne. Świetnie sprawdzą się też do olejowania włosów.

 

Oleje naturalne – skład i sposób stosowania

Olejki kosmetyczne mają w składzie przede wszystkim składniki naturalne. Ich zawartość w poszczególnych produktach może osiągać nawet 90%. Ponadto wiele z nich posiada certyfikat ekologiczny, który potwierdza, że na żadnym etapie produkcji nie zostały użyte nawozy sztuczne i chemiczne środki ochrony roślin. Dzięki temu naturalne oleje kosmetyczne mogą być stosowane na wrażliwej skórze. Uzupełnione dodatkowo w witaminy i minerały, wspomagają jej odżywienie i wzmocnienie.

Jak stosować oleje do twarzy i ciała? Sposoby są przynajmniej dwa i są niezwykle proste – kąpiel lub masaż. Pod prysznicem nanieś niewielką ilość olejku na skórę lub dodaj kilka kropel do kąpieli. Aby wykonać masaż, rozpocznij od oczyszczenia skóry, później rozsmaruj niewielką ilość olejku na wybranej partii ciała.

Olejki do twarzy i włosów

Szczególnie wrażliwą skórę mamy oczywiście na twarzy. Oleje kosmetyczne do pielęgnacji twarzy, jakie oferujemy, pochodzą od wiodących producentów, np. MyVita. Są to między innymi olej arganowy, olej jojoba czy olej moringa. Właściwości roślin, z których są produkowane, pozwalają odpowiednio nawilżyć skórę, dzięki czemu w łatwy sposób można zredukować szorstkość oraz nadmierne złuszczanie się naskórka.

Naturalne olejki kosmetyczne do twarzy mają także właściwości oczyszczające i łagodzące. Co za tym idzie, zawarte w nich kwasy tłuszczowe i witaminy mogą pomóc w redukcji blizn i zmarszczek. Oleje nawilżające do pielęgnacji twarzy idealnie nadadzą się dla osób, które borykają się z problemem nadmiernej suchości skóry i skłonnością do podrażnień.

W zależności od produktu olejki kosmetyczne do twarzy pozostawiają cerę wyraźnie oczyszczoną, ukojoną lub widocznie nawilżoną. Są one łagodne dla skóry i nie powodują podrażnień. Mogą być stosowane przez osoby o różnym typie cery. W ofercie Witalnej Paczki znajdziesz rozmaite oleje kosmetyczne, dostosowane do potrzeb Twojej skóry. Nasz sklep z naturalnymi olejkami do twarzy pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu.

Polecamy też dobre olejki kosmetyczne do włosów wzbogacone w witaminę A lub F, które pomogą zadbać o ich regenerację. Zapewnią także ochronę przed skutkami zabiegów, którym codziennie poddawane są kosmyki. Witalna Paczka posiada w ofercie oleje kosmetyczne do włosów wysokoporowatych, średnioporowatychi niskoporowatych. Olejowanie włosów to prosty domowy zabieg, który przyniesie mnóstwo korzyści Twoim włosom. Olejki kosmetyczne działają wzmacniająco na włosy, sprawiają, że kosmyki są bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia. Ponadto dzięki nim włosy się nie puszą, są gładsze, bardziej miękkie i błyszczące. Łatwiej je również rozczesać.

Oleje kosmetyczne to niejedyne oferowane produkty do dbania o kondycję skóry i włosów. Zapewnij sobie kompleksową pielęgnację – sprawdź suplementy na urodę.